XenForo Ücretli Üyelik Ödeme Sistemi | Türkiye'nin Forum Platformu!
  • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

XenForo Ücretli Üyelik Ödeme Sistemi

Pi

İçerik Editörü
Yönetici
Moderatör
İçerik Editörü
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:42,683
Çözümler:1
Aldığı beğeni:35
Puanları:22
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı
XenForo Ücretli Üyelik Alternatif Ödeme Sistemi Nedir ? Ne İşe Yarar ?
Biliyorsunuz ki kısa süre önce dünya çapında çok büyük bir önemi olan ve herkes tarafından kullanılan Paypal Ödeme Sistemi Türkiye'de oluşan sıkıntılardan dolayı. Türkiye'de Paypal kullanımı kapandı. XenForo da entegre olan Ücretli Vip Üyelik Sistemi ise sadece Paypal ile çalışmaktadır. Bu yüzden dolayı ödemeler hakkında sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız bulunuyor. Bu sıkıntıdan kurtulmanız için sizlere dolaylı yoldan olarak Alternatif Ödeme sistemini anlatacağım.

Gerekli Olan Eklentiler;
  • Brivium - Credits Premium
  • Brivium - Credits Premium Payzaa Entegration
  • Brivium - Store
  • Brivium - (Store Product) Account Upgrades
Bize gerekli olan eklentileri üstte sıraladım, Eklenti olarak Credits Lite kullanabilirsiniz fakat kredi sisteminde kısıtlamalar olacaktır. Yukarıdaki eklentileri sırasıyla kurulumunu gerçekleştirin.

Paketleri oluşturduktan sonra Store eklentilerini kurun, Store eklentilerinden Account Upgrades'in içerisinde brivium-credit-event.XML dosyası olacak eklenti kurulumu bittikten sonra bu xml dosyasını Credit > Events alanından içeri alın. Son olarak tüm ayarlamalar bittikten sonra kullanıcı yetkilerini ayarlayın.
NOT: XenForo'nun VIP Sisteminden farklı olduğundan dolayı sistemi aktifleştirdiğiniz de yenilemesi olan üyeler varsa sorun yaşamamaları için tüm ayarlar bitince admin panelinden paketi pasif yapın. Bu eklentinin Logları farklı alanda bulunacaktır. Bu yüzden dolayı admin panelindeki kullanıcı yükseltmeleri kısmını değil Store alanındaki kayıtlara bakmanız gerekmektedir.
 

Garfield

Yönetici
Administrator
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:128
Çözümler:7
Aldığı beğeni:28
Puanları:19
Yaş:36
Konum
Yurt Dışı
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Personalize

Üst