Windows 10 Dosya Kopyalama Sorunu | Türkiye'nin Forum Platformu!
 • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
 • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
 • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
 • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Windows 10 Dosya Kopyalama Sorunu

Pi

İçerik Editörü
Yönetici
Moderatör
İçerik Editörü
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:42,683
Çözümler:1
Aldığı beğeni:35
Puanları:22
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı
Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda bir dosyayı olduğu konumdan başka bir konuma kopyalama ya da yapıştırma işlemleri işlemi gerçekleştirmek klasik işletim sistemlerinde olduğu gibi yapılabiliyor. Ancak bazı kullanıcılarda kopyalama işlemine başladıktan sonra başka bir şeye geçildiği zaman işlemin kesime durumu söz konusu olabiliyor. Konu ile ilgili aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra sorununuzun çözülmüş olması gerekmektedir.

Windows 10 Dosya Kopyalama Sorunu


 1. İlk önce komut satırı olarak da bilnen cmdyi açmamız gerekiyor. Bunun için sol alt köşede bulunan başlat simgesine sağ tıklayalım ve Komut İstemi(Yönetici) ibaresini bularak çalıştıralım. Daha sonra açılan pencereye sfc /scannow yazalım ve enter tuşuna basalım. Tarama işleminin bittiğinden emin olduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 2. Sorunun devam etmesi halinde tekrardan komut satırının açınız.
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
  DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

  komutlarını tek tek girerek enter tuşuna basın ve çalıştırın. Ardından tekrardan bilgisayarınızı yeniden başlatınız ve kontrol ediniz.
 3. Sorun halen devam ediyorsa temiz önyükleme seçeneğini deneyebilirsiniz.
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Personalize

Üst