TOGG Yıl Sonu Özeti | Türkiye'nin Forum Platformu!
  • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

TOGG Yıl Sonu Özeti

Pi

İçerik Editörü
Yönetici
Moderatör
İçerik Editörü
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:42,683
Çözümler:1
Aldığı beğeni:35
Puanları:22
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı
Yerli otomobil TOGG için geliştirmeler bir yıldır sürüyor. Bugün TOGG’un sosyal medya hesaplarından yerli otomobil için son bir yılda yapılan geliştirmeler paylaşıldı. Tesislerden Ar-Ge faaliyetlerine kadar atılan çok sayıda adım yerli otomabile duyulan heyacanı artırdı…

2020 yılı TOGG için nasıl geçti? Neler yapıldı?​

TOGG sosyal medya hesaplarında bugün saat 11.00 itibarıyla yaptığı paylaşımlarla yerli otomobil girişiminde gelinen son noktayı şeffaf bir şekilde gözler önüne serdi. #YeniLigde1Yıl etiketili ile TOGG’un yaptığı paylaşımlar takipçiler tarafınndan ilgiyle karşılandı.

Batarya teknolojisi için Farasis ile niyet mektubu imzalayn TOGG, ülkemizin binek araçlar için batarya üretecek 6. ülke olmasına katkıda bulundu. Ayrıca Nikel oranı zengin batarya üzerinde çalışan ekip, menzil avantajı sağlamayı başardı. Yenilikçi hücre geliştirme ve ülkemizde üretim için de adım atan TOGG, elektrikli araçlarının batarya sistemi konusunda oldukça iddialı.

Elektrikli araçların teknik özellikleri ve donanım listesini oluşturan ekip, elektrik mimarisi ve güç aktarım organı tasarım gibi konuları da tamamladı. Ayrıca sanal paketleme, ergonomi, performans ve güvenlik simülasyonları haricinde ileri sürücü destek sistemi ve bağlantılılık mimarisi de oluşturuldu.

Yüzde 75’i Türkiye’de olmak üzere 104 tedarikçi ile anlaşma sağlayan TOGG, elektronik ve savunma sanayindan tedarikçileri de mobilite ekosistemine dahil etti. Mobilite ekosistemi için Yüzde 85’i yerli olmak üzere 200 girişimci ile görüşen ekip, 50 girişimci ile gizlilik sözleşmesi imzaladı ve 9 girişimci ile çalışmalara başladı.

113 kişi olan çalışan sayısını 280 kişiye çıkaran TOGG, üretim için makine teçhizat alımına başladı.
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Personalize

Üst