Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır? | Türkiye'nin Forum Platformu!
  • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Takip Mesafesi Nasıl Ayarlanır?

Pi

İçerik Editörü
Yönetici
Moderatör
İçerik Editörü
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:42,683
Çözümler:1
Aldığı beğeni:35
Puanları:22
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı
Üç saniye kuralına uyun. Bu gerçekten basit bir kural. Bu basitçe, arabanızın öndeki araba bir noktayı geçtikten en az üç saniye sonra aynı noktayı geçmesi gerektiği anlamına gelir.

İlk olarak, yol boyunca bir trafik ışığı, tabela gibi sabit bir nokta belirleyin. Öndeki arabanın bu noktayı geçmesine izin verin. Arabanız aynı noktayı geçmeden önce 1’den 3’e kadar yavaşça sayabildiğinizden emin olun. Şimdi, bu boşluğu koruyun.

Arabanızla öndeki arasındaki üç saniyelik boşluk, öndeki sürücünün yapması gerekebilecek herhangi bir acil durum manevrasına tepki vermeniz için size yeterli zaman verecektir. Aynı zamanda geride de kalmayacaksınız.

Bir başka bilindik yöntem ise; takip mesafesinin en az aracınızın hızının yarısı kadar olması gerektiğidir.

Ancak, durma mesafelerinin yüzey koşulları gibi faktörlere de bağlı olduğunu unutmayın. Yani, eğer yağmur yağıyorsa ve yüzey ıslaksa veya örneğin yolda bir petrol sızıntısı varsa, durmak için gereken süre ve bununla birlikte 3 saniye kuralı da artar.
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Personalize

Üst