Stellar Lumens ( XML ) / ( STR ) | Türkiye'nin Forum Platformu!
  • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Stellar Lumens ( XML ) / ( STR )

Pi

İçerik Editörü
Yönetici
Moderatör
İçerik Editörü
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:42,683
Çözümler:1
Aldığı beğeni:35
Puanları:22
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı
Stellar Lumens (XML), bankalar ve diğer ödeme platformları gibi uluslararası finans sistemlerini müşterilerle buluşturan Blockchain tabanlı bir ödeme sistemidir. 2014 yılında, Ripple’ın kurucu ortaklarından McCaleb öncülüğünde hayata geçirilmiş bir projedir. İlk çıktığında Ripple protokolünü kullanan Stellar, daha sonra kendi sistemi ile hayatına devam etmiştir. XLM, Stellar platformunun kendi kripto para birimidir. XLM’nin toplam arzı 50 milyar adettir. Bunun neredeyse % 45’lik bölümü dolaşımda bulunmaktadır.

Mevcut uluslararası ödeme sistemleri hem çok masraflı hem de yavaş olabilmektedir. Stellar ağı ile fiat para birimi ve kripto para birimi ödemlerinin, uluslararası transferinin hem daha hızlı ve düşük maliyetli hem de daha güvenli bir biçimde yapılması amaçlanmıştır. Bu açıdan Ripple (XRP) ile benzerlikler taşısa da, aralarında teknik olarak bariz farklar bulunmaktadır.

Ripple daha çok kurumlara yönelik bir yapıya sahipken Stellar, kurumlara yönelik çalışmasının yanı sıra, dünyanın bankacılık hizmeti alamayan bölgelerinde yaşayan insanlara, bu hizmeti ulaştırmayı da hedeflemektedir. Ayrıca, Ripple merkezi bir ağa sahipken Stellar ağı merkezi değildir. Bunun yanında, Stellar, ağı üzerinde farklı projeler geliştirilebilecek şekilde inşa edilmiştir. Örneğin, birkaç hafta önce, Ukrayna Merkez Bankası, kendi dijital parasını Stellar ağı üzerinde çıkarmaya karar verdi ve taraflar arasında bir anlaşma imzalandı.

Stellar, 8,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 11. en büyük kripto para birimi durumundadır. Mevcut değer ise, 0,38 dolar seviyelerindedir.
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Personalize

Üst