Steam Açılmıyor Sorunu Çözümü | Türkiye'nin Forum Platformu!
  • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Steam Açılmıyor Sorunu Çözümü

Pi

İçerik Editörü
Yönetici
Moderatör
İçerik Editörü
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:42,683
Çözümler:1
Aldığı beğeni:35
Puanları:22
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı
Oyuncuların en çok oyuna girdiği platform olan Steam, bazı sorunlar ile kullanıcılarını zora sokabiliyor. Bunlardan biri olan Steam açılmıyor 2021 yılı itibari ile hala oyunculara büyük sorunlar oluşturabiliyor. Bizde sizler için bunun çözüm yollarını araştırdık, hemen bakalım.

Steam Açılmıyor Sorunu Çözümü 1. Yöntem (Yüzde Yüz Çözüm)​


steam açılmıyor
Değerli arkadaşlar steam açılmıyor ile ilgili problemleriniz giderecek yüzde yüz çözüm olan bu yöntemi göstereceğiz. Aşağıdaki adımları takip edin.

1- İlk olarak sağ alt kısımda olan Steam‘ın üzerine gelin ve sağı tıklayın.
steam neden acilmiyor


2- Daha sonra Geniş Ekran kısmına tıklayın.

steam uygulaması açılmıyor


3- Kısa bir süre bekleyin PIN’i girin ve Steam açılacaktır.

steam tıklıyorum açılmıyor


Steam Açılmıyor Sorunu Çözümü 2. Yöntem​

Steam neden açılmıyor, arkadaşlar bunun birden fazla sebebi olabilir, aşağıda tüm çözüm yollarını derledik.

1- Steam Uygulamasının Kapalı Olup Olmadığını Kontrol Edin​

Steam açılmazsa bağlantı aşamasında sıkışmışsa, sorununuz için en mantıklı iş dengesiz bir bağlantı yada Steam uygulamasının geçici olarak devre dışı kalması olacaktır. İlk olarak tarayıcınızı açın ve web sitelerinin yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Modemi yeniden başlatmayı deneyin.

2- Alt Sekme Yaparken Steam Uygulamasını Kontrol Edin​

Steam uygulaması ara sıra monitörden oluşan bir kurulum yaptığınızda pencerelerin arasında kayboluyor. Steam Community yayınında Steam uygulamasının çalışmamasından sorumlu olmaktaydı. Bu yüzden, Steam istemcisini Windows bilgisayarınızda başlatırsanız ve görülecek bir yer yoksa, Tab ve Alt tuşlarına aynı anda basılı tutun. Açık olan tüm programları göreceksiniz. Steam listede ise, gidip hangi ekranda bulunduğunu görmeye dikkat edin.

3- Görev Yöneticisi ile Steam İşlemlerini Sonlandırın​

Windows Görev Yöneticisi zamanı. Bir süredir bir Windows PC kullandıysanız, muhtemelen yolunuzu biliyorsunuzdur fakat aşina değilseniz, yapmanız gerekenler. İlk olarak görev çubuğunuza sağ tıklayın yada Control + Alt + Delete tuşlarına basın ve ardından Görev Yöneticisi kısmını seçin. İşlemler alfabetik sıraya göre yapılmalıdır. Steam uygulamasnı bulun ve tüm Steam işlemlerinin sona erdiğinden emin olun. Daha sonra programı yeniden başlatın.

4- Steam Uygulamasını Kaldırın ve Yeniden Yükleyin!​

Steam uygulamasını kaldırın,kontrol paneline giderek, programı bulun ve kaldırın. İlk olarak Program Files içindeki Steam kurulum klasörünüzü açın. Steam.exe ile steamapp’ler ve kullanıcı verisi klasörleri dışındaki her şeyi silin. Bilgisayarınız yönetici izni isterse, izin verin ve silme işlemine devam edin. Tamamlandıktan sonra, Steam.exe dosyasına çift tıklayın, uygulama yeniden yüklenecektir.


5- Steam Uygulamasının Ön Belleğini Temizleme​

Önbellek, uygulamaları daha hızlı başlatmanıza yardımcı olur. Bunu düzeltmek için, Steam dizininizde appcache klasörünü bulun. Steam istemcisini C: \ sürücünüze yüklediyseniz, bu genellikle şu dizini bulacaksınız: C: \ Program Files (x86) \ Steam. Klasörleriniz alfabetik olarak sıralanırsa, appcache klasörü en üst tarafta olacaktır. Durumda, uygulama ön belleği klasörünü kopyalayıp güvenli bir yere yapıştırın. Otomatik olarak yeni bir appcache klasörü oluşturulur. Steam, sorunsuz bir şekilde başlamalıdır.

6- Steam Beta İstemcisini Çalıştırmadığından Emin Olun​

Steam kurulum klasörünüze, ardından paket klasörüne gidin. Çoğu kullanıcı için tam dosya yolu C: \ Program Files (x86) \ Steam \ package olacaktır. Beta adlı dosyayı bulun ve silin. Steam uygulamasını açılmamasına neden olan buysa, programı bir sonraki başlatmanız da düzelecektir.

7- Sistem Geri Yükleme’yi Deneyin​

Sistem Geri Yükleme yardımı ile geri alabilirsiniz. Bu işlemdeki hiçbir dosya veya oyun silinmez. Denetim Masası kısmına gidin, ardından sağ üst köşede Büyük Simgeleri Göster kısmını seçin. Kurtarma kısmını bulun ve tıklayın.

8- Sistem Geri Yükleme’yi Seçip Başlatın​

Otomatik geri yükleme noktalarını bulmak için ileri düğmesine basın ve Windows güncelleştirmesinin yüklenmesinden önce bir tarih seçin. Ardından Güvenlik duvarlarını yada virüsten koruma yazılımını kapatın.

Bir güvenlik duvarı veya virüsten koruma yazılımının Steam uygulamasını engellemediğinden emin olmak için iki kez kontrol edin. Steam uygulaması istisnalar dışında bıraktığınızdan yada güvenlik duvarını virüsten koruma yazılımını geçici olarak kapattığınızdan emin olun.

9- Steam Desteği ile İletişim Kurun​

Steam Yardımı kısmına gidin ve Steam hesabınıza giriş yapın. Steam Guard aktif ise, telefonunuzun kullanışlı olduğundan emin olun. İçerideyken aşağı kaydırın ve Steam İstemcisi’ni seçin ve ardından İstemci çöküşlerini ve ardından İletişim Desteğini seçin .

10- Karanlık Düzeltmeleri Yapın​

Steam Community panolarında bulunan eski bir çözüm. Her zaman olduğu gibi Steam dizinine-kurulum klasörüne gidin. Ardından ClientRegistry.blob adlı bir dosyayı bulun ve ClientRegistryOld.blob olarak yeniden adlandırın. Dosyanın yeniden oluşturulmasına izin vermek için Steam uygulamasını yeniden başlatın.
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Personalize

Üst