iPhone Tarayıcı Olarak Nasıl Kullanılır? | Türkiye'nin Forum Platformu!
 • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
 • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
 • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
 • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

iPhone Tarayıcı Olarak Nasıl Kullanılır?

Pi

İçerik Editörü
Yönetici
Moderatör
İçerik Editörü
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:42,683
Çözümler:1
Aldığı beğeni:35
Puanları:22
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı
iPhone’unuzu tarayıcı (scanner) olarak kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Muhtemelen Evet. Şimdiye kadar ben de iPhone’umla çok tarama işi yaptım. Ancak bunun için App Store’dan uygulama indirmem gerekmişti. Her uygulama da bana saç baş yolduracak şartlar içeriyordu. Kimisi birkaç sayfadan fazla taramaya izin vermiyordu. Kimisi de indirmek için sınır koyuyordu. Tüm bunlar geride kaldı. Artık iPhone’unuzda yer alan bir özelliği kullanarak iPhone’unuzu tarayıcıya dönüştürebilirsiniz.

Notlar uygulaması kullanarak iPhone’unuzu tarayıcıya dönüştürün
Notlar
uygulaması IOS’la birlikte gelen uygulamalardan birisi. Bu uygulamayı kullanarak iPhone’unuzla belge tarama işlemi yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:
 1. iPhone’unuzun Ana ekranından Notlar uygulamasını açın.
 2. Sağ alt taraftaki yeni not ekle kısmına (Kalem simgesi) dokunun.
 3. Yeni not için gelen ekranda aşağıda yer alan Kamera simgesine dokunun.
 4. Açılan ekrandan Belge Tara kısmına dokunun.
 5. Kamera açılacaktır. Kamerayı tarayacağınız belgeye yaklaştırın. Sağ üstte yer alan Otomatik kısmını seçerseniz uygulama belgeyi otomatik olarak tarayacaktır. Manuel modda da sizin resim çeker gibi belgenin fotoğrafını çekmeniz gerekecektir.
 6. Tarama işleminin sonunda belgeyi kırpabilir, renk ayarlarını yapabilirsiniz. Eğer belgenin resmini düzgün çekmediyseniz sonuç iyi olmayacaktır. Böyle bir durumda yeniden çekim yapın.
 7. Sağ alt tarafta Kaydet butonu var. Buraya basarak belgeyi kaydedebilirsiniz. Bu aşamada isterseniz PDF olarak da kayıt yapabilirsiniz.
Bu işlemlerin sonunda iPhone’unuzla belgeyi taramayı bitirmiş olacaksınız. Paylaş butonunu kullanarak belgeyi istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.
Artık iPhone ile tarama yapabilmek için başka bir uygulama kurmaya ihtiyacınız yok. iPhone’unuzun özelliklerini kullanarak da bu işi yapabilirsiniz.
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Personalize

Üst