Barbados, Metaverse Dünyasında Ki İlk Büyükelçiliği Kuruyor! | Türkiye'nin Forum Platformu!
  • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Barbados, Metaverse Dünyasında Ki İlk Büyükelçiliği Kuruyor!

Satoshi

Yönetici
Moderatör
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:101
Aldığı beğeni:9
Puanları:0
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı

Barbados, Metaverse Dünyasında Ki İlk Büyükelçiliği Kuruyor!​

Birkaç aydır isminden oldukça bahsedilen Metaverse yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Güney Karayipler bölgesinde bulunan ve bağımsız bir ada ülkesi olan Barbados, Metaverse dünyasında büyükelçilik kurulması ile birlikte dijital gayrimenkul egemenliğini duyurmaya hazırlanıyor.

Barbados Dışişleri ile Dış Ticaret Bakanlığı, dijital dünyada bir elçilik kurulması için gereken adımları attı. Barbados, Decentraland ile bir anlaşma sağladı.

Yapılan basın açıklamasına göre, Barbados ‘Somnium Space, Superworld ve Metaverse’ platformları ile birlikte yaptığı anlaşmaları da sonuçlandırıyor.

Yapılan projelerle beraber, arazi berlirleme, satın alımlar, sanal konsoloslukların mimarisine, e-vize oluşturmak ve geliştirmek gibi birçok özellikle birlikte önemli adımlar atılıyor.

Bunların yanı sıra kullanıcıların oluşturmuş olduğu avatarlarını da dünyalar arası taşımasına imkan sağlayan bir “Teleporter” oluşturulacak.

Barbados’un Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi HE Gabriel Abed: "Fikir bir kazanan seçmek değil - metaverse hala çok genç ve yeni ve inşa ettiğimiz şeyin metaworlds arasında aktarılabilir olduğundan emin olmak istiyoruz." Açıklamasında bulundu.

Ayrıca Barbados Orta Doğu kısmında ki ilk fiziksel büyükelçiliğini kurmak için çalışmalarına devam ediyor.

Barbados hakkında yorum yapan Bankalar kurulu: “Bu, Barbados'un diplomatik misyonlarını şu anda dünya çapında 190'dan fazla ülkeyle sahip olduğu 18'in ötesine genişletmenin bir yolu. Bu, daha sonra kültürel diplomasiye, sanat, müzik ve kültür ticaretine uzanan teknoloji diplomasisini kullanarak kapıyı açmamızı sağlıyor.” Dedi.

Abed: “Büyükelçilikler, bir ülkeye giriş için vize almanın veya vizesiz seyahat etmenin başlangıç noktasıdır. Bunun sanal olarak nasıl görüneceğini hayal edebiliyor musunuz? Peki bu e-vize sizi nereye götürebilir?”
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Personalize

Üst