Ahrefs Proje Ekleme | Türkiye'nin Forum Platformu!
  • Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu, "İyiForumlar.NET'e Hoşgeldiniz... Daha fazlası için, Üye ol ya da Giriş yap. Katılım ve kullanım tamamen ücretsizdir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Sizler için hazırlayıp geliştirdiğimiz forum hizmetlerinden sadece bazılarına, Buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • [ İyiForumlar.NET ] Özel mesaj ile destek talep etmeyiniz! Bu tip isteklerin hepsi yanıtsız kalacaktır. Destek talebi için ilgili foruma konu açmanız yeterlidir.
  • [ İyiForumlar.NET ] Kategori talepleriniz için şuradaki bağlantıyı kullanıp talep açabilirsiniz.

Ahrefs Proje Ekleme

Pi

İçerik Editörü
Yönetici
Moderatör
İçerik Editörü
Katılım:25 Ocak 2022
Mesajlar:42,683
Çözümler:1
Aldığı beğeni:35
Puanları:22
Yaş:32
Konum
Yurt Dışı
İlgili kutucuğa web site adresinizi yapıştırarak yeni bir proje oluşturabilir, inceleme yapmaya başlayabilirsiniz.

Sonrasında sitenizin domain türünü seçerek, Ahrefs’in doğru analiz yapmasını kolaylaştırabilirsiniz. Dilerseniz ‘’Project Name’’ kutucuğuna projeniz için belirlediğiniz bir ismi de yazarak daha sonra proje oluşturduğunuzda çalışmalarınız için bir düzen sağlayabilirsiniz.

Üçüncü adımda, Ahrefs’in düzenli aralıklarla projeniz için denetim yapmasını istediğinizde belirleyebileceğiniz ayarlar yer alıyor. Sitenizin hangi aralıklarla ve hangi özelliklerinin denetimlenmesini istiyorsanız buna göre ayarlama yapabilirsiniz. ‘’Schedule’’ kısmından denetim başlangıç gününü, saatini ve sıklığını seçebilirsiniz.

‘’URL Sources’’ kısmından ise web sitenizin hangi kısmından taranmaya başlanacağını belirleyebilirsiniz. Site harita türlerinden birini ya da genel web site taramasını da seçebilirsiniz.

Analizin belki de en önemli noktası olan dördüncü adımda sırada web sitesi için hedef alacağımız ilgili anahtar kelimelerin analizini yapmak var.

Analizini yapmak istediğiniz anahtar kelimeleri kendiniz de belirleyebileceğiniz gibi Ahrefs’in siteniz için önerdiği ilgili anahtar kelimeleri de seçebilirsiniz. Üstelik önerilen anahtar kelimelerin arama hacimleri, web sitenizin bu anahtar kelimelerde yer aldığı sıralamalar ve anahtar kelimelerinin web sitenizde karşılık geldiği URL de alt kısımda mevcut.

Bu aşamalardan sonra projeniz artık oluştu. Sıra projenizin detaylarına göz atarak sitenizi analiz etmekte.

Projeniz oluşturulduğunda karşınıza gelecek olan sonuçlarda siteniz hakkında çeşitli ayrıntıları görebilirsiniz. Bu ayrıntılarda sitenizin Ahrefs derecesi, alan adınızın derecelendirmesi, sitenizde yer alan organik kelimeler ve bu kelimelere bağlı olarak alınan organik trafik, yönlendirilen alan adları (sitenize linkleme yapan sayfalar) ve hedeflediğiniz anahtar kelimeler yer alıyor.

Üstelik tüm detaylara teker teker tıklayarak dökümleri ayrıntılı bir şekilde görebilmeniz ve ayrıntılı bir analiz gerçekleştirebilmeniz de mümkün.
 

Reaksiyon için üye olun veya giriş yapın.

Hesap oluştur

Bize katılım kolay ve ücretsizdir!

Giriş yap

Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Personalize

Üst